KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET – SKORZYSTAJ Z OFERTY

7 lip, 2023 | Człuchów

Na bezpłatny kurs samoobrony dla pań zaprasza Wojskowe Centrum Rekrutacji w Człuchowie. Zajęcia odbędą się już w najbliższy weekend na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej. Szkolenie jest otwarte dla wszystkich dorosłych kobiet. Trzeba się jednak wcześniej zapisać.

Akcja jest organizowana w ramach ogólnokrajowego projektu Ministerstwa Obrony Narodowej „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku”. Do tej pory na zajęcia w Człuchowie zapisało się już około 50 pań. 30 miejsc jest jeszcze wolnych. Kobiety chętne do udziału w kursie powinny się zgłosić jeszcze dzisiaj (07.07) do Wojskowego Centrum Rekrutacji, ewentualnie w przypadku wolnych miejsc, w dniu zajęć na dwie godziny przed ich rozpoczęciem. Szkolenie dla pierwszej grupy pań odbywać się będzie w sobotę (8.07) w godzinach 10.00 – 13.30. Druga grupa będzie się szkoliła w niedzielę (9.07) także w godzinach 10.00 – 13.30.

Będą to podstawowe sposoby poruszania się w walce wręcz, podstawowe chwyty obronne, każda godzina będzie poświęcona innemu typowi samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z 44. Bazy Lotnictwa Taktycznego – mówi mjr Andrzej Gejda z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Człuchowie.

Zajęcia praktyczne będą organizowane w cyklach 4 razy po 45 minut. W przerwach odbędą się także szkolenia z zasad zdrowego żywienia oraz udzielania pierwszej pomocy. Będzie też posiłek. Kursy samoobrony są otwarte dla publiczności. Jak zapewnia Wojskowe Centrum Rekrutacji, można przyjść cały rodzinami.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content