KURS NA REINTEGRACJĘ I PRACĘ – OFERTA BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ

23 wrz, 2017 | Region

Bezpłatne kursy i szkolenia zawodowe oraz staże i praktyki – to oferta dla mieszkańców południowej części województwa pomorskiego przygotowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno. Instytucja realizuje unijny program pomocowy „Kurs na reintegrację i pracę”. Trwają właśnie zapisy chętnych.

Z oferty mogą skorzystać przede wszystkim osoby ubogie, niepełnosprawne oraz z niskim wykształceniem. To także oferta dla niektórych bezrobotnych. Chodzi o to, aby zdobyć umiejętności i doświadczenie – mówi Przemysław Bugaj, koordynator projektu.

„W ramach projektu oferujemy realizacje kursów i szkoleń zawodowych, które mają za zadanie podwyższenie kwalifikacji uczestników programu. Jednocześnie oferujemy też realizację staży zawodowych, które mają wprowadzić te osoby na rynek pracy” – dodaje. 

Uczestnicy programu będą mogli zdobyć podstawowe kwalifikacje w zawodach: stolarz, spawacz, opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym, magazynier, operator maszyn budowlanych, barman, kelner i ogrodnik. Będzie też kurs obsługi programów finansowo – księgowych oraz spotkania z doradcą zawodowym. Program będzie realizowany przez pół roku. Udział w szkoleniach będzie bezpłatny. Osoby dojeżdżające otrzymają zwrot kosztów podróży, a stażyści odpowiednie wynagrodzenie. Zapisy chętny potrwają do 29 września w biurze stowarzyszenia w Debrznie. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie stowarzyszenia: http://stowdeb.pl/

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content