W związku z pandemią koronawirusa Gmina Przechlewo wprowadza w trybie natychmiastowym ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Gminy. W zaleceniu wydanym przez Wójta Gminy apeluje się do mieszkańców o ograniczenie wizyt osobistych w magistracie i innych miejscach publicznych. Sprawy urzędowe można załatwiać drogą elektroniczną. Ograniczenia będą obowiązywały do odwołania.

Do 25 marca nieczynne są też wszystkie placówki oświatowe. „Nie są to ferie, ani wakacje, prosimy o rozwagę i rozsądek, a dzieci i także tych, którzy maja taką możliwość o pozostanie w domach” – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.
Szczegółowe instrukcje oraz treść samego zarządzenia dostępne są poniżej:

Mając na uwadze dynamicznie rozwijającą się sytuację związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Przechlewo informujemy, że zgodnie z decyzją Rządu RP od poniedziałku tj. 16 marca wszystkie placówki oświatowe będą zamknięte na okres dwóch tygodni. Od dzisiaj tj. 12 i 13 marca w szkołach pełniony będzie dyżur dla tych dzieci, którym rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki.
Zwracamy się również z prośbą do wszystkich mieszkańców, aby ograniczyli do bezwzględnego minimum wizyty w urzędach i miejscach publicznych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Prosimy także w sprawach urzędowych od 12 marca br. do odwołania:
– ograniczyć bezpośrednie (osobiste) składanie korespondencji lub dokumentów tylko do sytuacji szczególnie uzasadnionych,
– wizyty osobiste we wszelkich sprawach co do zasady zastąpić kontaktami przez telefon lub pocztę elektroniczną (e-mail), a w razie konieczności spotkania uzgodnić je wcześniej z właściwymi pracownikami.
Wszelką korespondencję skierowaną do Urzędu Gminy w Przechlewie, co do zasady przekazywać poprzez:
a)pocztę elektroniczną (e-mail): [email protected] lub bezpośrednio do pracowników UG,
b)elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej – ePUAP,
c)pocztę tradycyjną.
W razie konieczności osobistego dostarczenia korespondencji lub dokumentacji w formie papierowej (w oryginale), prosimy kierować ją do sekretariatu Urzędu Gminy w Przechlewo, ul. Człuchowska 26, 77 – 320 Przechlewo (na ten adres powinny być również kierowane ewentualne przesyłki kurierskie).

 

 

grafika: UG Przechlewo