Zakończyły się prace kanalizacyjne w rejonie ulicy Traugutta i Szczecińskiej. Tym samym nie będzie tam już utrudnień drogowych. Ciężki sprzęt wyjdzie ponownie na człuchowskie ulice wiosną.

Prace drogowe są związane z rozbudową kanalizacji deszczowej. Ułożenie rur wymaga zdjęcia nawierzchni i wykonania głębokich wykopów. Takie prace przez całe lato były prowadzone między innymi na ulicy Szczecińskiej, Sobieskiego, Traugutta i Placu Bohaterów. Tegoroczny etap tej inwestycji został zakończony – informuje Ratusz.

Wiosną prace zostaną wznowione. Tym razem instalacje będą układane na ulicy Żółkiewskiego, Krzyżowej i Rynek. Podobnie będzie na Dąbrowskiego przy Urzędzie Gminy, na Kwiatowej przy Starostwie oraz na Szkolnej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji.

„Inwestycja ta niewątpliwie pozytywnie wpłynie na środowisko, na retencję wód w mieście, odciąży oczyszczalnię ścieków oraz zmniejszy ryzyko podtopień” – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Przy okazji budowy sieci, również właściciele nieruchomości mogą wnioskować o przyłączenie ich do miejskiej instalacji. Szczegółowych informacji udziela Przedsiębiorstwo Komunalne w Człuchowie.

fot. serwissamorzadowy.eu