3,5 miliona złotych kosztowały prace budowlane na czterech kolejnych ulicach na osiedlu Młodych w Człuchowie. 1,5 miliona to rządowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, resztę dołożyło z własnego budżetu Miasto Człuchów. Prace są już wykonane. Inwestycja została oficjalnie oddana do użytku.

Tym razem wyremontowano ulice: Chrobrego, Chopina, Moniuszki i Słoneczną. Zanim ułożono nowe nawierzchnie, wymieniono tam całą infrastrukturę podziemną. Drogi mają teraz też właściwe odwodnienie. Oddzielono także kanalizację sanitarną od deszczowej. Takie rozwiązanie wpłynie na komfort życia mieszkańców osiedla.

„Wcześniej mieszkańcy byli zalewani przy intensywnych opadach deszczu. Dotyczy to w szczególności posesji przy ulicy Moniuszki, ale też Chrobrego i Chopina. Teraz osoby te mogą już spać spokojnie, bo podtopienia im nie grożą” – mówił podczas uroczystości otwarcia Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Nawierzchnie nowo wyremontowanych dróg zostały utwardzone. Na ulicy Chrobrego wylano 1,2 km asfaltu. Na Chopina, Moniuszki i Słonecznej ułożono kostką betonową. Powstały także nowe ciągi pieszo – rowerowe i miejsca postojowe. Nowością jest rondo u zbiegu ulic: Chrobrego, Chopina i Czarnieckiego.

„Dziękuję władzom miasta za wywiązanie się z obietnic danych nam dwa lata temu, że drogi te będą w końcu wyremontowane” – mówił podczas uroczystości Eugeniusz Macugowski, przedstawiciel mieszkańców osiedla. Jak dodaje, ludzie czekali na te naprawy przez lata.

Obecny podczas uroczystości poseł Prawa i Sprawiedliwości, Aleksander Mrówczyński nawiązywał do istoty Funduszu Dróg Samorządowych. „Dziś jest łatwiej o te środki. Dziś na pomorskie mamy w funduszu 280 milionów i oby tylko samorządowy mieli środki na wkłady własne” – mówił Mrówczyński. Miasto Człuchów zabiega teraz w Warszawie o pieniądze na budowę obwodnic miasta. Nowe drogi miałaby omijać Człuchów od wschodu, południa i zachodu.

fot. serwissamorzadowy.eu