KOŃCZĄ SIĘ PRACE DROGOWE NA ULICY BEMA W CZŁUCHOWIE

4 mar, 2022 | Człuchów

Wszystko wskazuje na to, że ulica Bema w Człuchowie będzie przebudowana wcześniej niż zakładano. Termin realizacji zadania wyznaczono na koniec kwietnia, tymczasem stan prac jest na tyle zaawansowany, że zakończenia robót można się spodziewać lada moment.

– Nawierzchnia jezdni została już praktycznie w stu procentach wykonana. Do wykonania pozostało jeszcze tylko uporządkowanie terenu, oznakowanie pionowe i poziome, regulacja studni kanalizacji deszczowej, a także zagospodarowanie terenów zielonych – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

W porównaniu do tego co było wcześniej, ulica Bema mocno się zmieniła.

– Pierwotnie nawierzchnię tej ulicy stanowiła stara, nierówna trylinka, bez możliwości odwodnienia tej drogi. Po przebudowie mieszkańcy zyskali nową nawierzchnię z kostki betonowej typu polbruk i nowe chodniki. Został wybudowany również nowy kanał technologiczny w którym będą umieszczane instalacje internetowe i światłowodowe – dodaje wiceburmistrz

Całe zadanie będzie kosztowało niespełna 2 miliony złotych. 1,2 miliona to pozyskane przez miasto środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content