KOMPUTERY DLA CZŁUCHOWSKICH UCZNIÓW

9 wrz, 2022 | Człuchów

278 laptopów otrzymają uczniowie z człuchowskich szkół. Sprzęt trafi do potomków osób, które niegdyś pracowały w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Został on zakupiony w ramach rządowego programu Granty PPGR realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Komputery otrzymają osoby, które wcześniej złożyły odpowiedni wniosek. Chodzi tu o uczniów, których rodzice lub dziadkowie, w przeszłości pracowali w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Odpowiednio udokumentowane wnioski były przyjmowane na początku tego roku. Teraz jest czas, gdy komputery są już w urzędzie. Niebawem rozpocznie się ich dystrybucja. O terminie i miejscu odbioru sprzętu, rodzice uczniów będą informowani poprzez dzienniki elektroniczne lub telefonicznie.

– Komputery te mają wspomagać proces edukacji, mają za zadanie pomóc, jeżeli będzie nauka zdalna w szkołach, a jeżeli nie, to oczywiście do każdej innej pracy – mówi Justyna Muryn, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miejskim w Człuchowie. Zakup sprzętu był w całości finansowany z budżetu państwa. Ich łączna wartość to nieco ponad 700 tysięcy złotych.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content