KOMPLEKS TURYSTYCZNY W CZŁUCHOWIE OFICJALNIE OTWARTY

17 cze, 2024 | Człuchów

Nowe miejsca noclegowe, nowe stanowiska do parkowania kamperów, nowe boiska, drogi dojazdowe i recepcja. To tylko część zamian, na jakie natrafią odwiedzający człuchowski kompleks rekreacyjny przy plaży OSiR nad Jeziorem Rychnowskim. W sobotę (15.06) odbyło się oficjalne otwarcie nowo wyremontowanych obiektów.

Inwestycja była realizowana w dwóch etapach. Były one dofinansowywane dwiema rządowymi dotacjami, na 2 i 2,5 mln złotych.

W pierwszym rozdaniu udało się wykonać boisko wielofunkcyjne, boiska do piłki siatkowej plażowej i do piłki nożnej, udało się wykonać apartamenty w bazie kajakowej, wybudowaliśmy recepcję i tam za recepcją także są dwa apartamenty. Udało się wybudować także nowe miejsca parkingowe, nowe miejsca dla kamperów, kuchnię polową. Mamy też cztery nowe domki noclegowe – mówił podczas ceremonii otwarcia obiektów Burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło.

Nowością są także utwardzone drogi dojazdowe i monitoring całego obiektu.

Pragnę podziękować poprzedniej Radzie Miejskiej za odważną decyzję dotyczącą tej inwestycji. – mówił z kolei Mariusz Przyszlak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Człuchowie. – Mogę zapewnić, że tak wysoko postawioną poprzeczkę w zakresie inwestycji postaramy się pokonać. We współpracy z burmistrzem w tej kadencji postaramy się ściągnąć jak najwięcej środków i wspólnie, w kompromisie, będziemy realizować cele i zadania inwestycyjne dla Człuchowa, dobra mieszkańców – dodaje przewodniczący.

Modernizacja człuchowskiego kompleksu turystycznego kosztowała łącznie ponad 9 milionów złotych. Połowę tej kwoty stanowiły pozyskane dofinansowania. Warto przypomnieć, że w skład kompleksu wchodzi też plaża, letni park wodny, park linowy, pole do gry w minigolfa, park zabaw i camping nr 80. Niebawem uruchomione tam także będzie food court z kilkoma strefami gastronomicznymi.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Otwarcie plaży w Człuchowie

Otwarcie plaży w Człuchowie

Otwarcie plaży w Człuchowie

Otwarcie plaży w Człuchowie

Otwarcie plaży w Człuchowie

Otwarcie plaży w Człuchowie

Otwarcie plaży w Człuchowie

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content