KOLEJNY REKORDOWY SEZON TURYSTYCZNY

21 wrz, 2015 | Człuchów

Ponad 160 tysięcy osób odwiedziło w tym roku Człuchów. To rekord nienotowany nigdy dotąd w historii miasta. Największy ruch turystyczny odnotowano na kąpielisku i w parku rozrywki. W tym roku było to 144 tysiące osób. Dla porównania przed rokiem miejsce to odwiedziło 120 tysięcy osób.

Człuchowski zamek odwiedziło w tym sezonie ponad 25 tysięcy osób. Rok temu zwiedzających było niespełna 20 tysięcy. Dane dotyczą okresu od 01.01.2015r. do 31.08.2015r.

„Powodem takiego stanu są trafione inwestycje w infrastrukturę turystyczną” – uważa Burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło. „Modernizacja plaży, budowa parku rozrywki, rewitalizacja zamku, okazały się strzałem w dziesiątkę” – dodaje.

Ogromny udział miały w tym środki unijne. Miasto pozyskiwało je między innymi w ramach programów: „Kraina Czystych Jezior i Rzek” – na modernizację plaży i otoczenia oraz  „Skarb Krzyżacki w Naszych Rękach” – na renowację Zamku Krzyżackiego. Dzisiaj oba te miejsca są największymi atrakcjami turystycznymi Człuchowa. Na biletach wstępu i opłatach za usługi turystyczne miasto zarobiło w tym roku 440 tysięcy złotych. Dużo więcej zyskali jednak właściciele sklepów, restauracji i miejsc noclegowych.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content