KOLEJNY REKORD WOŚP W CZŁUCHOWIE

15 sty, 2019 | Człuchów

234.423 złote i 97 groszy zebrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Człuchowie. To kolejny rekord ustanowiony w tym niewielkim mieście. Wraz z człuchowskim sztabem kwestowały również gminy wiejskie Człuchów i Rzeczenica.

Na ulicach i w sztabie pracowało 110 wolontariuszy. Zebrali oni do puszek rekordową sumę 43.756 złotych i 85 groszy. Reszta to pieniądze pozyskane w ramach licytacji i akcji prowadzonych w Człuchowie i okolicach. „Dziękuję wszystkim wolontariuszom, i ludziom dobrej woli za udział w akcji i ogromne zaangażowanie” – mówi Danuta Purgacz szefowa człuchowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na licytacjach największą popularnością cieszyły się człuchowskie serduszka. To oryginalny gadżet spotykany tylko w tym mieście. Złote zostało sprzedane za 5 tysięcy. Dwa srebrne sprzedano kolejno za 3 i 2 tysiące złotych. Ogromną popularnością cieszyły się obrazy człuchowskiej malarki Stanisławy Sierant. W akcji „kręcimy kilometry” człuchowianie „wykręcili” ich 1009, co dało sumę 10.090 złotych, które zgodził się wpłacić na rzecz WOŚP jeden z człuchowskich przedsiębiorców. 110 tysięcy złotych zebrano podczas akcji „Śniadanie z Sabatem”. 27 finał WOŚP w Człuchowie obył się bez jakichkolwiek przykrych incydentów.

grafika: WOSP

Czytaj cały artykuł
Skip to content