KOLEJNY REKORD WOŚP W CZŁUCHOWIE

15 sty, 2018 | Człuchów

199 424,38zł – to kwota jaką zebrał w tym roku człuchowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To kolejny rok w którym pobijany jest rekord wysokości zbiórek. Na ulicach kwestowało 110 wolontariuszy. Człuchowski sztab swym zasięgiem obejmuje miasto Człuchów, Gminę Człuchów oraz Gminę Rzeczenica.

Człuchów od lat słynie z tego, że bardzo hojnie wspomaga akcję Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Statystycznie każdy mieszkaniec tego miasta wpłaca na rzecz fundacji aż 7zł. Pieniądze są zbierane nie tylko do puszek, ale także podczas licytacji i licznych akcji towarzyszących finałowi WOŚP. 

Jak co roku na sprzedaż wystawiono słynne człuchowskie serduszka – jedno złote i dwa srebrne. Przygotowuje je miejscowy złotnik jako dar na rzecz akcji. Tym razem złote serduszko zostało sprzedane za 6 tysięcy złotych, a srebrne sprzedano po 3 tysiące każde – mówi Danuta Purgacz, szefowa człuchowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego została sprzedana za 950zł.

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content