KOLEJNY REKORD ODWIEDZIN CZŁUCHOWSKIEGO ZAMKU

25 sty, 2018 | Człuchów

Kolejne 3 tysiące osób więcej odwiedziło człuchowskie muzeum. Ilość turystów, która w minionym roku zwiedzała miejską placówkę na zamku, przekroczyła już 33 tysiące osób. To nigdy dotąd nie notowany rekord frekwencji w tym obiekcie.

Z pewnością jest to wynik przeprowadzonej rewitalizacji zamku i przeniesienia tam siedziby naszego Muzeum Regionalnego – uważa Burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło. Od tego czasu miejsce to zyskało na swojej atrakcyjności. Ubiegłoroczny przychód ze sprzedaży biletów do muzeum wyniósł 135 tysięcy złotych. Dla porównania, gdy muzeum miało swoją siedzibę przy ulicy Wojska Polskiego, roczny przychód ze sprzedaży biletów wynosił 3 tysiące złotych.

Obecnie zwiedzając Muzeum Regionalne w Człuchowie można obejrzeć z bliska najważniejszy zabytek regionu, czyli Zamek Krzyżacki. Dla zwiedzających otwarte są wnętrza warowni, wieża oraz dziedziniec wraz nowo odkrytymi kondygnacjami. W muzealnych ekspozycjach znajdują się m.in. repliki uzbrojenia oraz elementy broni używanej przez średniowiecznych mieszkańców tej warowni.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content