KOLEJNY MURAL POWSTAŁ W CZŁUCHOWIE

20 wrz, 2021 | Człuchów

Największe atrakcje turystyczne Człuchowa można już oglądać na nowo powstałym muralu. Został on namalowany na ścianie u zbiegu ulic Szczecińskiej oraz Jacka i Agatki, przy miejskiej promenadzie. Jego autorką jest Ewelina Wysocka – Pastusiak.

Mural z założenia miał być grafiką możliwe prostą i łatwą do namalowania nawet przez dzieci. Takie warunki określił Ratusz ogłaszając konkurs dla grafików i projektantów tego typu prac. Zwyciężyła Ewelina Wysocka – Pastusiak, która przygotowała pracę opartą na figurach geometrycznych. W nich zawarte są miejsca i budowle najbardziej charakterystyczne dla Człuchowa.

– Jest zamek, jest oczywiście nasza piękna plaża, jest to kraina czterech jezior, bo jak wiadomo Człuchów jest położony wśród czterech pięknych jezior. Na tym się skupiłam. Do tego jest Park Luizy i nasz cudny kemping, który gdzieś tam jest coraz bardziej popularny – mówi autorka zwycięskiego muralu. Malowidło można już oglądać.   

Na konkurs wpłynęło 6 prac. Najlepsza, autorstwa Eweliny Wysokiej – Pastusiak została nagrodzona finansowo. Nagroda została wręczona w Ratuszu podczas sesji Rady Miejskiej.

Powstały przy ulicy Jacka i Agatki mural jest już drugim w mieście. Pierwszy namalowany dwa lata temu znajduje się na drugim końcu promenady, przy ulicy Łąkowej.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content