KOLEJNE MIESZKANIA KOMUNALNE WYREMONTOWANE

22 kw., 2021 | Człuchów

Do końca maja potrwa remont budynku komunalnego przy ulicy Traugutta 1 i 3 w Człuchowie. Odnowiona będzie nie tylko elewacja, ale również w wnętrza obiektu. Jest to zadanie realizowane w ramach szerszego projektu miejskiego pod nazwą „Rewitalizacja Śródmieścia w Człuchowie”.

Budynek przy ulicy Traugutta będzie już drugim obiektem wyremontowanym w ramach tego projektu. Wcześniej renowację elewacji oraz naprawę dachu wykonano na kamienicy przy ulicy Szczecińskiej 25. Na Traugutta prace są już mocno zaawansowane. – Aktualnie prowadzimy prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Kładzione są gładzie na ścianach i sufitach, na posadzkach montowane są panele podłogowe, remontowane są też łazienki oraz montowane są nowe drzwi wewnętrzne – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Na zewnątrz do wykonania pozostała jeszcze tylko elewacja frontowa od ulicy Traugutta. Całość ma kosztować prawie 900 tysięcy złotych z czego 65 procent to dofinansowanie unijne.

To nie wszystkie jednak prace, które będą tam wykonane. Jeszcze w tym roku zagospodarowane na nowo zostaną tamtejsze podwórka. Powstaną tam nowe utwardzenia, nowe zieleńce oraz elementy małej architektury. Podobne prace latem prowadzone będą także przy budynkach: Szczecińska 14, 21, 22, 23 i 25 oraz Sobieskiego 8.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content