KOLEJNE EUROFUNDUSZE DLA CZŁUCHOWA

18 lis, 2016 | Człuchów

Prawie 8,3 mln złotych otrzyma z Unii Europejskiej Miasto Człuchów. Środki wspomogą projekt dotyczący rewitalizacji dworca PKP, budowy węzła komunikacyjnego, ścieżek rowerowych i remontu dróg. Będzie to jedna z największych inwestycji w historii Człuchowa.

Całe zadanie ma kosztować prawie 11 milionów złotych. Unijne dofinansowanie stanowić będzie 85% wydatków kwalifikowanych. „To najwyższe z możliwych” – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. „Prace ruszą już w przyszłym roku” – dodaje. W ramach inwestycji planuje się nie tylko remont budynku dworca. Uporządkowane będzie także całe otoczenie obiektu. Tuż obok powstaną wiaty przystankowe, parkingi oraz zatoki autobusowe.

Nowością będzie „rower miejski”. To alternatywne rozwiązanie komunikacyjne, pozwoli dotrzeć sprzed dworca do centrum i z powrotem, rowerem wynajętym za darmo. Rozbudowana będzie także sieć ścieżek rowerowych. Pierwszy z nowych traktów będzie wiódł od dworca przez park, do ulicy Jeziornej i ronda Jana Pawła II. Druga nowa ścieżka poprowadzi od dworca, wzdłuż jeziora Szpitalnego, do ulicy Szczecińskiej. Kolejnym elementem zadania będzie przebudowa dwóch dróg w bezpośrednim otoczeniu dworca. Chodzi o ulicę Kraszewskiego i Dworcową. Prace potrwają do końca roku 2018. Projekt jest realizowany wspólnie z Miastem Chojnice, Powiatem Chojnickim oraz PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content