Kończą się prace związane z modernizacją sieci kanalizacyjnej w ciągu ulicy przy Placu Bohaterów. Od przyszłego tygodnia drogowcy przeniosą się na ulicę Szczecińską przy Sądzie Rejonowym. Oznacza to, że przejazd tym fragmentem drogi będzie mocno utrudniony.

W tej chwili na Placu Bohaterów trwają już ostatnie prace. Drogowcy odtwarzają tam nawierzchnię asfaltową. Odcinek ten niebawem zostanie ponownie udostępniony dla ruchu.

Nie oznacza to jednak, że przejazd tą ulicą będzie swobodny, bo drogowcy przeniosą się teraz kilkadziesiąt metrów wyżej, na ulicę Szczecińską – w pobliże wejścia do budynku Sądu Rejonowego.

„Niedogodności związane z zamknięciem ulicy Szczecińskiej potrwają do września” – zapewnia Piotr Ciechacki z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Pierwotnie planowano aby na tym odcinku wprowadzić ruch wahadłowy. Rozmiar prac wykluczy najprawdopodobniej na jakiś czas taką możliwość. Dlatego najbezpieczniej będzie omijać tę część miasta jadąc ulicą Sobieskiego, Średnią, Batorego i Zamkową. Do Placu Bohaterów dojechać będzie można ulicą Wyszyńskiego i Długosza. Od września – wymiana rur pod jezdniami rozpocznie się w ciągu ulicy Traugutta.

fot. serwissamorzadowy.eu