KATOLICY NA ULICY – ZAPOWIEDŹ WYDARZEŃ

7 cze, 2017 | Człuchów

Wspólne tańce, modlitwa i śpiewy – tak zapowiadają swoje wydarzenie organizatorzy akcji „Katolicy na ulicy”. Impreza w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Człuchowie. Wydarzenia towarzyszące ruszą w najbliższy poniedziałek (12.06). Finał akcji odbędzie się w czwartek wieczorem (15.06) na Rynku Miejskim.

„Katolicy na ulicy” to manifestacja wiary – zapowiada koordynator wydarzenia ksiądz Krystian Feddek. „Jest to czas spotkania wszystkich, którzy chcą się dzielić swoją radością, którzy chcą być obecni w przestrzeni publicznej, właśnie w Boże Ciało” – dodaje. Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.30 na Rynku Miejskim, po procesjach Bożego Ciała. Będą koncerty, zabawy i wspólna modlitwa. Jedną z gwiazd będzie także Ireneusz Krosny, znany polski aktor i mim. Wydarzenie jest adresowane do całych rodzin. Nie ma tu ograniczeń wiekowych. Zapraszamy nie tylko mieszkańców Człuchowa i Chojnic, ale także wszystkich przyjezdnych – mówi ks. Feddek.

Koncert finałowy poprzedzą warsztaty wokalne prowadzone przez Gabi Gąsior – dyrygentkę, która prowadziła chór na Światowych Dniach Młodzieży. Zajęcia będą się odbywały w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie popołudniami od poniedziałku (12.06) do środy (14.06). Uczestnicy warsztatów wystąpią w koncercie finałowym w czwartek wieczorem (15.06), na głównej scenie, na człuchowskim Rynku. Zapisy na zajęcia przyjmowane są internetowo, poprzez profil: http://www.facebook.com/katolicynaulicyCzluchow   Tam również znajdują się szczegółowe informacje dotyczące imprezy.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content