KATOLICY NA ULICY – TO JUŻ DZISIAJ W CZŁUCHOWIE

15 cze, 2017 | Człuchów

Chcemy pokazać, że chrześcijanie to ludzie uśmiechnięci i pełni radości – tak zapowiadają dzisiejsze wydarzenia organizatorzy akcji „Katolicy na ulicy”. Największe z nich odbędą się w Człuchowie i w Gdańsku.

„Katolicy na ulicy” to happening mający być manifestacją wiary. Organizowany jest on dzisiaj (15.06) po południu, po zakończeniu wszystkich procesji Bożego Ciała.  W programie są koncerty, zabawy i wspólna modlitwa. „Wydarzenie jest adresowane do całych rodzin. Nie ma tu ograniczeń wiekowych” – mówi ksiądz Krystian Feddek organizator akcji w Człuchowie. „Mamy podzielić się radością chrześcijańską. Pokazać, że chrześcijanin to nie tylko człowiek powagi, może trochę nudny, ale człowiek przede wszystkim radości, tańca, obecności wśród innych i trwania w tym. To jest dla nas ważne, że przez koncert, występy, integrację międzyludzką chcemy chwalić Pana Boga” – dodaje ksiądz Feddek.

W Człuchowie impreza rozpocznie się o godzinie 17.30 na Rynku Miejskim. Jedną z największych atrakcji będzie występ stuosobowego chóru, złożonego z miejscowej młodzieży. W programie są także liczne zabawy dla publiczności oraz spotkanie z Ireneuszem Krosnym, znanym polskim mimem.

W Gdańsku akcja „Katolicy na ulicy” odbędzie się natomiast na Długim Targu. Początek – godzina 16.30. Tu również odbędą się koncerty i zabawy. Całość zakończy modlitwa za miasto.

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content