KATOLICY NA ULICY – BYŁA RADOŚĆ I ZABAWA [GALERIA]

16 cze, 2017 | Człuchów

Mieszkańcy miasta i liczni goście wzięli udział w plenerowym widowisku religijnym „Katolicy na ulicy”. Akcja ta odbyła się w Człuchowie w czwartek (15.06). Była ona organizowana w tym mieście po raz pierwszy.

Wydarzenie to manifestacja wiary – zapewniają organizatorzy. „Chcemy pokazać, że chrześcijanin to człowiek wesoły, stąd zaproszenie wszystkich do wspólnej zabawy” – mówi ks. Krystian Feddek, koordynator wydarzenia.

Wszystko odbyło się wieczorem, po zakończeniu uroczystości Bożego Ciała. Były koncerty, tańce, śpiewy i wspólna zabawa. Największą atrakcją był występ stuosobowego chóru złożonego z mieszkańców Człuchowa. Wcześniej, przez trzy dni przygotowywał się on do występu. Poprowadziła go Gabriela Gąsiąr, wokalistka i instruktorka, która prowadziła między innymi chór na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Na scenie z własnym programem wystąpiły też dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Piano” w Człuchowie oraz siostry Franciszkanki z klasztoru w Orliku.  Był też występ Ireneusza Krosnego. Akcję zorganizowały Towarzystwo im. Św. Brata Alberta oraz wszystkie człuchowskie parafie. Patronat honorowy sprawowały: Miasto Człuchów, Gmina Człuchów, Powiat Człuchowski oraz Diecezja w Pelplinie.

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content