Tysiące młodych ludzi, rodzin i osób starszych, wzięły udział w tegorocznej edycji człuchowskiej akcji Katolicy na Ulicy. To otwarty dla wszystkich festiwal radości chrześcijańskiej. W tym roku jego zwieńczeniem był koncert NIE – BO, przygotowany specjalnie na to wydarzenie.

Na scenie wystąpili między innymi: Olga Szomańska, Adam Krylik, Anna Szarmach, Gabriela Gąsior i Dariusz Kowalski. Towarzyszyli im młodzi chórzyści z Człuchowa i okolic. Specjalny program artystyczny przygotowali także uczniowie Niepublicznej Szkoły „Piano”.

„Jest to wydarzenie integrujące całe rodziny i otwarte dla wszystkich. W jego przygotowanie zaangażowanych jest prawie 200 wolontariuszy” – mówi ks. Krystian Feddek, organizator wydarzenia.     

„Dla nas najważniejsze jest to, że możemy cieszyć się tą radością. Możemy wyjść do ludzi, zarówno tych wierzących jak i nie wierzących. Chcemy pokazać, że jesteśmy uśmiechnięci, że jesteśmy radośni i otwarci na każdego człowieka” – mówią z kolei wolontariusze.

Finałem wydarzenia jest nocna procesja i adoracja Najświętszego Sakramentu na Rynku Miejskim.

Festiwal radości chrześcijańskiej – Katolicy na Ulicy organizowany jest w wielu miastach w Polsce w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Człuchowie wydarzenie to odbyło się po raz trzeci.

fot. serwissamorzadowy.eu