KATOLICY NA ULICY – CZŁUCHÓW 2018 [GALERIA]

1 cze, 2018 | Człuchów

Kilka tysięcy osób z całego Pomorza wzięło udział w festiwalu radości chrześcijańskiej – Katolicy na Ulicy. Impreza odbyła się w Człuchowie. Na potężnej scenie wystąpiło łącznie ponad 200 artystów. Wśród nich byli zarówno mali mieszkańcy miasta, jak i dorośli muzycy, doskonale znani z radia i telewizji.

Bez wątpienia największą atrakcją był koncert „Credo in Misericordiam Dei” (Wieżę w Boże Miłosierdzie), ten sam, który był prezentowany podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie przed Papieżem Franciszkiem. 70-cio osobową orkiestrę poprowadził sam autor koncertu – Adam Sztaba. Natomiast 120 osobowy chór wystąpił pod dyrekcją Gabi Gąsior .To niebywałe wydarzenie, ponieważ ten koncert na żywo można usłyszeć bardzo rzadko. Człuchów był czwartym miastem, w którym program zaprezentowano. Całości towarzyszyła zabawa i wspólny śpiew.

„Poprzez uśmiech, radość i życzliwość, chcemy pokazać, że chrześcijaństwo nie jest nudne” – mówił ksiądz Krystian Feddek, koordynator wydarzenia. „Przyjechaliśmy tutaj po to, by dobrze się bawić, spędzić dzień w miłym towarzystwie i naładować duchowe akumulatory. To bardzo fajne wydarzenie, warto było przebyć ponad 100 kilometrów” – mówili także pielgrzymi z Koszalina.

Wydarzenie zakończyło widowisko światła, połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Został on wystawiony w dwumetrowej monstrancji.

 

fot: D.Kępa

 

 

Wykorzystując którąkolwiek z fotografii, pamiętaj o wskazaniu autora lub źródła jej pochodzenia!

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content