JUŻ W SOBOTĘ ŚWIĘTO GMINY RZECZENICA

2 lip, 2024 | Rzeczenica

Turniej piłki plażowej, koncerty i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. To wszystko czeka na tych, którzy w najbliższą sobotę (6.07) przyjadą do Rzeczenicy. W tym dniu odbędzie się Święto Gminy Rzeczenica.

Całość zainauguruje turniej piłki plażowej, który rozpocznie się o godzinie 9.00 na terenie kompleksu wypoczynkowego w Rzewnicy nad jeziorem Szczytno. Zawodnicy walczyć będą o Puchar Wójta Gminy Rzeczenica. O godzinie 16.00 na stadionie w Rzeczenicy rozpocznie się festyn rodzinny. – Będą dmuchane zamki, zabawy z animatorką, będzie też ciepły poczęstunek, a wszystko to za darmo – zapowiada Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy. O 17.00 rozpocznie się konkurs „Mistrzowie Grilla”. Do rywalizacji zgłosiło się już kilka drużyn. Każda z nich będzie oceniana w dwóch kategoriach. Pierwsza, to najsmaczniejsza potrawa z grilla, czyli każda z ekip będzie musiała przywieźć ze sobą swój specjał. Musi on być własnoręcznie wcześniej przygotowany. Druga konkurencja będzie polegała na przygotowaniu ciekawej potrawy z użyciem kiełbasek dostarczonych przez organizatora.

O godzinie 18.30 w pobliskim amfiteatrze rozpoczną się koncerty. Na początek na scenie zaprezentuje się lokalna formacja „Zadry”. O 20.00 rozpocznie się koncert zespołu „Perfekcyjne Przeboje”. Będzie to wybór coverów najbardziej popularnych hitów zespołu „Perfect”.  Całość zakończy dyskoteka pod chmurką. Potrwa ona od 21.30 do 1.00 w nocy.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content