JUŻ W SOBOTĘ – NOC KUPAŁY W MIĘDZYBORZU

18 cze, 2024 | Rzeczenica

Warsztaty robienia wianków, gry i zabawy dla całych rodzin, koncert i dyskoteka – takie atrakcje czekają na uczestników tegorocznej Nocy Kupały w Międzyborzu. Impreza po kilku latach przerwy wróciła do gminnego kalendarza. Wszyscy chętni do udziału w zabawie zapraszani są na sobotę (22.06) na plac przy świetlicy w Międzyborzu.

Największą atrakcją imprezy będzie puszczanie wianków po rzece. To starosłowiańska tradycja kultywowana niegdyś w Noc Świętojańską. Przygotowania do tego wydarzenia już się rozpoczęły. – Został już ogłoszony konkurs na najładniejszy wianek. W trakcie samej imprezy będzie też puszczanie tych wianków po rzece. Będą też warsztaty z robienia wianków. Poprowadzi je Fundacja Zakątek Sztuki – mówi Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy.

Zajęcia dla dzieci rozpoczną się o godzinie 16.00. Będą to wyżej wspomniane warsztaty plecenia wianków. O 17.00 rozpocznie się festyn rodzinny. O 18.00 nad rzekę wyruszy korowód z wiankami. Wieczorem będzie też występ Marty Wieczorkiewicz. O 21.00 rozpocznie się dyskoteka pod chmurką, która zakończy całą imprezę.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content