JUŻ W NIEDZIELĘ W CZŁUCHOWIE – JARMARK LAWENDOWY

18 lip, 2022 | Człuchów

Niecodzienne stoiska handlowe, konkursy, wystawy, warsztaty, a nawet koncerty – to atrakcje przygotowywane na tegoroczny Jarmark Lawendowy. Wydarzenie to odbędzie się w niedzielę (24.07) na rynku miejskim w Człuchowie. Start – godzina 9.30.

Człuchowski Jarmark Lawendowy organizowany jest już po raz dziesiąty. To wydarzenie, którego motywem przewodnim jest lawenda. Oferowane przez handlowców i rękodzielników produkty wykonane są z lawendy lub zawierają w sobie elementy graficzne z lawendą związane. Tak też do nabycia będą produkty spożywcze, kosmetyki, rękodzieło, kwiaty i sadzonki. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje. – Przygotowujemy m.in. warsztaty z plecenia wianków, z plecenia wikliny oraz warsztaty garncarskie – zapowiada Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Będą też liczne konkursy i plebiscyty. Wśród nich wybór najlepszego produktu jarmarku oraz konkurs na najdłuższą gałązkę lawendy. Uczestnicy tej zabawy powinni przynieść na jarmark możliwie najdłuższą, wyhodowaną przez siebie lawendę. Będzie też tradycyjny konkurs fotograficzny „Człuchów lawendą malowany”. Osoby chcące wziąć udział w tej zabawie muszą własnoręcznie wykonać zdjęcia lawendy i przesłać je jeszcze przed jarmarkiem do Urzędu Miejskiego w Człuchowie na adres: [email protected]. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu jarmarku na rynku miejskim. Niedzielnemu wydarzeniu towarzyszyć będą także inne atrakcje dla całych rodzin. Będzie też stoisko z niespodziankami przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Będzie też gotowanie z człuchowskimi MasterChefami: Wojtkiem Czajkowskim i Roksaną Bogusz. Całość uzupełnią występy artystyczne. Impreza trwać będzie od 9.30 do 15.30.  

Jarmark Lawendowy organizowany jest w Człuchowie nie bez przyczyny. To właśnie w tym mieście lawenda jest jedną z najbardziej popularnych roślin uprawianych w ogrodach, na balkonach i na miejskich zieleńcach. Człuchów zyskał także miano „Lawendowego Miasta Północy”.  

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content