Już w najbliższą niedzielę startuje 26 Ogólnopolski Bieg Tura. W tym roku swój udział zapowiedziało prawie 280 zawodników. Wszyscy oni staną na starcie o godzinie 11.00, na człuchowskim Rynku.

Tegoroczny Bieg Tura będzie nieco inny niż dotychczasowe. Zmieniono bowiem godzinę startu z 12.00 na 11.00 oraz trasę. Tym razem biegacze ścigać się będą ulicami: Wejhera, Długosza, Szczecińską, Kamienną i Łąkową. Potem nową ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż jeziora, aż do ulicy Jacka i Agatki. Dalej trasa będzie wiodła ulicą Garbarską, nad jeziorem do Liceum Ogólnokształcącego i dalej do Ochotniczego Hufca Pracy. Stamtąd zawodnicy pobiegną w kierunku zamku i ulicą Kościelną wrócą ponownie na Rynek.

Nie zmienił się dystans. Do pokonania będą dwie pętle, po 5 kilometrów każda. Biegacze wybierający wyścig krótszy, mogą go zakończyć już po pierwszej pętli.

Człuchowski Bieg Tura to impreza dla amatorów. Jej celem jest propagowanie biegania. „Najbardziej cieszy to, że przeglądając listy startowe, z roku na rok można tam znaleźć coraz więcej osób z Człuchowa i okolic” – mówi Igor Bodziak, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie.

Imprezie towarzyszy także mały bieg tura. To zawody biegowe dla dzieci. W tym roku dodatkową atrakcją będzie miasteczko lekkoatletyczne. Zostanie ono ustawione na Rynku. Ruszy w chwilę po rozpoczęciu biegu głównego, czyli po godzinie 11.00. Człuchowski Bieg Tura to największa impreza biegowa organizowana w południowej części Pomorza.

fot. serwissamorzadowy.eu