TO JUŻ PEWNE – DROGA Z CZŁUCHOWA DO DEBRZNA BĘDZIE REMONTOWANA

3 lut, 2017 | Człuchów

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się remont drogi wojewódzkiej nr 188 z Człuchowa do Debrzna. Jest to 17 kilometrowy trakt łączący obie te miejscowości. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali kilkanaście lat.

Droga numer 188 jest jednym z ważniejszych traktów komunikacyjnych w Człuchowie. Łączy ona nie tylko gminy miejską i wiejską Człuchów, ale także Debrzno i dalej, województwo wielkopolskie. Od lat jest ona mocno zniszczona. „Jest wąsko, załamane są pobocza, a asfalt jest dziurawy” – mówi Aleksander Gappa, Starosta Człuchowski. „Nie pomagały także bieżące naprawy” – dodaje.

Szczęśliwie zapadła decyzja o gruntownym remoncie drogi. Ma on kosztować 54 miliony złotych. Rozpocznie się już w przyszłym tygodniu i potrwa do listopada tego roku. „Tak szybkie tempo prac może powodować nawet czasowe zamknięcia drogi, za co z góry przepraszamy naszych mieszkańców” – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Nowa droga ma być nieco poszerzona. W niektórych miejscach powstaną też ścieżki rowerowe.

 

 

fot: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Czytaj cały artykuł
Skip to content