JUŻ JUTRO ŚWIĘTO ZIEMNIAKA W BRZEZIU

29 wrz, 2023 | Rzeczenica

Animacje dla dzieci, atrakcje dla całych rodzin oraz konkurs kulinarny. Wszystko to czekać będzie na tych, którzy w sobotę (29.09) odwiedzą miejscowość Brzezie w gminie Rzeczenica. Odbędzie się tam Święto Ziemniaka. To już druga edycja tej imprezy.

Święto Ziemniaka to festyn organizowany w formule pikniku rodzinnego. – W programie mamy konkurs kulinarny dla wszystkich. Każdy może się zgłosić. Mogą to być Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, a nawet osoby indywidualne. Konkurs będzie polegał na przygotowaniu najlepszej potrawy, w której ziemniak będzie dominującym produktem – mówi Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy. Ponadto będą animacje dla dorosłych i dla dzieci, mini festiwal kolorów i sporo stoisk handlowych. Będą też darmowe degustacje. Impreza odbędzie się w sobotę o godzinie 15.00 na boisku sportowym w Brzeziu.

Organizatorami wydarzenia są: Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy, Gmina Rzeczenica oraz Sołectwo Brzezie.

 

 

Grafika: GCKSTiR w Rzeczenicy

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content