Po 50 latach ponownie stanęli na ślubnym kobiercu. Zrobili to po to, by odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i podziękować sobie nawzajem za wspólnie spędzone lata. Tylko w październiku w człuchowskim Urzędzie Stanu Cywilnego zrobiły tak aż cztery pary.

Jedną z nich są państwo Barbara i Roman Wardowie. Jak dzisiaj wspominają – poznali się na zabawie tanecznej i szybko pobrali. Pani Barbara była później urzędniczką. Pan Roman przez rok piastował nawet urząd Burmistrza Człuchowa. Oboje wychowali troje dzieci, doczekali się pięciorga wnucząt i jednej prawnuczki. Recepta na miłość? „W życiu nie można być egoistą. Zawsze trzeba myśleć także o drugiej osobie” – mówi pan Roman.

W październiku złote gody obchodzili także państwo Janina i Zdzisław Petelscy, Aniela i Stefan Karepinowie oraz Andrzej i Teresa Góralscy. Wszystkie pary otrzymały od władz miasta Człuchowa listy gratulacyjne oraz drobne upominki. Prezydent Rzeczypospolitej przyznał jubilatom także okolicznościowe medale. Wszystkim parom życzmy wszelkiej  pomyślności oraz spełnienia marzeń.

fot. USC w Człuchowie