JUBILEUSZ TWÓRCZOŚCI STANISŁAWY SIERANT [GALERIA]

10 maj, 2022 | Człuchów

55 lat twórczości artystycznej obchodzi w tym roku człuchowska malarka Stanisława Sierant. Jest ona jedną z najbardziej znanych człuchowskich artystek. Na swoim koncie ma setki obrazów i rysunków, które można oglądać zarówno w polskich, jak i zagranicznych galeriach. Z okazji jubileuszu twórczości, a jednocześnie 80-tych urodzin Pani Stanisławy, w sali głównej Zamku Krzyżackiego w Człuchowie, odbył się benefis artystki. Były kwiaty, życzenia, okolicznościowy koncert, oraz retrospektywna wystawa prac artystki.

Jak sama mówi, swoją przygodę z malarstwem zaczynała między innym od malowania portretów. Gdy była instruktorem w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie, modeli jej nie brakowało, ponieważ pracowała z dziećmi. Potem rozpoczęła prace z cyklami. Najpierw były to kwiaty w czerech porach roku, później park. W roku 2001 i 2002 Stanisława Sierant stworzyła kolekcję obrazów pod tytułem: „Człuchowian portret własny”. Jest to zestaw ponad 40 obrazów, przedstawiających mieszkańców miasta. Najnowszym cyklem jest z kolei seria obrazów przedstawiająca park po wichurze. Prace powstały w okresie od 2017 do 2021 roku.

Spod ręki Pani Stanisławy wyszło także wiele dzieł, które licytowano później na aukcjach charytatywnych. Jej twórczość jest tak popularna, iż wzorem wielkich światowych malarzy i ona doczekała się kradzieży jednego z jej dzieł. Jak sama żartuje, najwyraźniej świadczy to o popularności jej twórczości. Pani Stanisławie życzymy wielu kolejnych inspiracji do tworzenia nowych dzieł.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content