JÓZEF BYTNER NOWYM PRZEWODNICZĄCYM RADY GMINY RZECZENICA

1 lut, 2023 | Rzeczenica

Zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady Gminy Rzeczenica. Dotychczasowego przewodniczącego – Krzysztofa Szadziewicza, zastąpił wieloletni radny – Józef Wojciech Bytner. Krzysztof Szadziewicz złożył też mandat radnego. Oznacza to, że wiosną w Rzeczenicy odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy.

Krzysztof Szadziewicz piastował funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Rzeczenica od trzech kadencji. Teraz nagle zrezygnował nie tylko z funkcji przewodniczącego, ale także z mandatu radnego.

– Jest to spowodowane wyłącznie względami prywatnymi i proszę nie doszukiwać się tutaj żadnego drugiego dna – apelował przed sesją odchodzący przewodniczący.

– Powód dosyć oczywisty, związany z działalnością gospodarczą, którą prowadzę na co dzień. Nie ma innych podtekstów, nie ma innego dna. Stanąłem przed trudnym wyborem. Albo rozwijać się zawodowo, albo nie. Ja z tego żyję. Utrzymuję się z działalności gospodarczej. Z czegoś trzeba było zrezygnować – mówi Krzysztof Szadziewicz. Jak dodaje, nadal deklaruje on swoją pomoc na rzecz rzeczenickiego samorządu.

Miejsce odchodzącego przewodniczącego zajął Józef Wojciech Bytner. Jest on najstarszym radnym w obecnym składzie Rady Gminy Rzeczenica.

– Myślę, że będę kontynuował to, co poprzedni przewodniczący prowadził bardzo dobrze. Na pewno żadnych radykalnych zmian nie będzie. Będę też dążył do tego, żeby wszystkich pogodzić, zaprosić do współpracy. To, że każdy z nas ma inne zdanie, to nie znaczy, że wchodzi w konflikt. Każdy radny wyraża swoją opinię. Być może niektóre sugestie będą trafne. I trzeba ich wysłuchiwać – mówił po sesji, nowo wybrany przewodniczący – Józef Bytner.

W związku z rezygnacją Krzysztofa Szadziewicza również w funkcji radnego, w Rzeczenicy odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy. Ich termin wyznaczy Komisarz Wyborczy. Nowo wybrany radny będzie sprawował swój mandat przez niespełna rok, czyli do końca bieżącej kadencji samorządu.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Krzysztof Szadziewicz – Przewodniczący Rady Gminy Rzeczenica (2010-2023)

Rezygnacja Krzysztofa Szadziewicza z funkcji Przeowdniczącego RG Rzeczenica

Rezygnacja Krzysztofa Szadziewicza z funkcji Przeowdniczącego RG Rzeczenica

Józef Wojciech Bytner – Przewodniczący Rady Gminy Rzeczenica

Józef Wojciech Bytner – Przewodniczący Rady Gminy Rzeczenica

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content