JEZIERNIK I TRZMIELEWO DOCZEKAJĄ SIĘ NOWEGO WODOCIĄGU I KANALIZACJI

16 lis, 2023 | Rzeczenica

Rozpoczęło się opracowywanie dokumentacji technicznej na budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w miejscowościach Jeziernik i Trzmielewo. Prace budowlane powinny ruszyć w przyszłym roku. Gmina Rzeczenica otrzymała na to zadanie rządowe wsparcie pokrywające aż 98 procent wartości zadania.

Jeziernik i Trzmielewo to niewielkie osady położone w zachodniej części gminy Rzeczenica. Tuż obok przebiega granica nie tylko gminy, ale także województwa. Spokój, cisza i oddalenie od większych skupisk ludzkich powoduje, że region ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów oraz potencjalnych nabywców działek pod zabudowę letniskową. Niestety z powodu znacznego oddalenia od większych miejscowości i niewielkiego jak na razie zaludnienia, obie osady nie doczekały się dotąd ani kanalizacji, ani porządnego wodociągu. W Trzmielewie mieszkańcy wciąż korzystają z własnych ujęć wody.

Otrzymane dofinansowanie w wysokości 2,4 mln złotych sporo zmieni. – Ktoś mógłby powiedzieć dlaczego tak duże pieniądze inwestuje się w tak niedużych miejscowościach. Ano dlatego, że obok mamy jezioro Bielsko, jest to już co prawda gmina Biały Bór, no ale obie nasze miejscowości leżą nad tym jeziorem i znajdują się w granicach administracyjnych naszej gminy. Coraz więcej mieszkańców ma tam działki i je zagospodarowuje. Również gmina ma tam ponad 4 hektary swoich działek, które w przyszłości będzie chciała zagospodarować i przygotować do sprzedaży mieszkańcom, aby mogli wypoczywać w bardzo urokliwym miejscu. Stąd uważamy, że zbudowanie tam wodociągu i kanalizacji jest istotne dla przyszłego rozwoju tych terenów – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica. Ponadto w tym rejonie stacjonuje duży ośrodek harcerski, a po stronie gminy Biały Bór intensywnie rozwija się zabudowa jednorodzinna. Właściciele tych nieruchomości będą mogli w przyszłości przyłączyć się do rzeczenickich instalacji, przynosząc tym samym przychody dla gminy Rzeczenica.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Jeziernik (Gmina Rzeczenica)

Trzmielewo (Gmina Rzeczenica)

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content