JEST SZANSA NA DODATKOWE ŚRODKI NA MODERNIZACJĘ OCZYSZCZALNI

3 kwi, 2024 | Rzeczenica

Dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Rzeczenica. Nasz samorząd może otrzymać dodatkowe 3 mln złotych na przebudowę oczyszczalni w Rzeczenicy. Pieniądze mają pochodzić z rządowego programu Polski Ład.

Do tej pory na tę inwestycję Gmina Rzeczenica pozyskała 5 mln zł. Z własnego budżetu dołożyła 1 mln zł. Po zmianie przepisów i dzięki dobrej współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego otrzymaliśmy zapewnienie o możliwości pozyskania dodatkowych 3 mln zł na tę inwestycję. – Pozwoli to przede wszystkim na rozszerzenie zakresu prac, uwzględniając także roboty, które nie były ujęte w harmonogramie, ponieważ nie dało się ich przewidzieć w 2021 roku. Do tego, takie dofinansowanie zmniejszy nasz wkład własny do tej inwestycji z 17% do 5%, czyli z poziomu 1 mln zł do 450 tys. zł – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica.

Do tej pory w ramach tej inwestycji wykonano instalację fotowoltaiczną. Pozostała jeszcze modernizacja systemów oczyszczających ścieki oraz rozbudowa obiektu. Wszystko ma być gotowe do końca tego roku.

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content