JEST DOFINANSOWANIE NA DROGĘ W MIĘDZYBORZU

4 paź, 2023 | Rzeczenica

Ponad 261 tysięcy złotych dofinansowania na budowę drogi w Międzyborzu pozyskała Gmina Rzeczenica. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Roboty budowlane rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

Wsparta rządowymi funduszami droga to odcinek niemalże równoległy do głównego traktu prowadzącego przez wieś. Chodzi o drogę od świetlicy wiejskiej w kierunku dawnego zakładu Wild. – W ramach tego zadania chcemy na nowo zbudować 370-metrowy odcinek drogi. Dzisiaj są tam tak zwane kocie łby, czyli bruk, który jest uciążliwy dla użytkowników, dlatego w porozumieniu z radnymi, sołtysem i mieszkańcami ustaliliśmy, że chcemy zmienić tę nawierzchnię na kostkę betonową wraz z poszerzeniem poboczy, aby można było wygodnie poruszać się po tej drodze – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica.

Według kosztorysu budowa tej drogi powinna kosztować 523 tysiące złotych. Pozyskane dofinansowanie stanowi połowę wartości całej tej inwestycji. Zadanie będzie realizowane w przyszłym roku. W tym roku ogłoszony i rozstrzygnięty będzie przetarg.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu (Droga w Międzyborzu. stan Obecny)

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content