IX JARMARK LAWENDOWY JUŻ ZA NAMI [GALERIA]

27 lip, 2021 | Człuchów

Ponad 30 wystawców z Pomorza i Wielkopolski zaprezentowało swoje produkty na IX Jarmarku Lawendowym w Człuchowie. Impreza odbyła się w minioną niedzielę na Rynku Miejskim.

Zgodnie z tradycją prezentowane produkty to rękodzieło w większości nawiązujące do lawendy. Były zatem lawendowe dekoracje, lawendowe kosmetyki, przedmioty codziennego użytku. Wśród produktów w wykorzystaniem lawendy znaleźć można było także ciastka, babki, nalewki i konfitury.

Całości towarzyszył plener malarski dla dzieci i młodzieży, a także warsztaty plecenia wianków pod okiem florystek z Pracowni Florystycznej „Z mojego lasu” oraz warsztaty garncarskie z Jarosławem Arkuszyńskim. Tradycyjnie można było się sfotografować w fotobudce ze „Starego muzeum”, a na dzieci czekał dmuchany zamek i malowanie twarzy u Agnieszki Jażdżewskiej z Centrum Animacji „Fantazja”.

Rozstrzygnięto również konkursy na produkt jarmarku, lawendowy strój, fotograficzny „Człuchów lawendą malowany”, plastyczny „Widok z lawendowego okna”. Przeprowadzono wśród uczestników plebiscyt na najbardziej inspirujące stoisko jarmarku.

Człuchowski rynek podczas jarmarku odwiedziło także trzech gości specjalnych:

– malarka Stanisława Sierant, która w specjalnym kąciku Miejskiej Biblioteki Publicznej prowadziła plener malarski dla dzieci pod nazwą „Człuchów w kolorach lata”,

– rzeźbiarz Józef Faryno, który przebrał się za patrona miasta św. Jakuba,

– ks. Janusz Chyła, który opowiadał o własnych przeżyciach podczas czteroosobowej wyprawy rowerowej Drogą Świętego Jakuba z Łeby do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Po jarmarku zdobiąca fontannę setka sadzonek lawendy zostanie wysadzona na terenie miasta.

Wyjątkowo w związku ze specyfiką roku 2021, przy jarmarku działał mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19, z którego skorzystało 86 osób, a także mobilny rachmistrz spisowy w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content