IRENA BYTNER NOWĄ RADNĄ GMINY RZECZENICA

24 maj, 2023 | Rzeczenica

Do końca bieżącej kadencji, czyli jeszcze przez niespełna rok, Irena Bytner, nowa radna Rady Gminy Rzeczenica, będzie pełniła swoją funkcję. Wygrała ona wybory uzupełniające do Rady Gminy, pokonując w głosowaniu jedynego kontrkandydata – Lecha Ciurzyńskiego. Nowa radna złożyła już ślubowanie.

Irena Bytner w przeszłości już zasiadała w Radzie Gminy Rzeczenica. Teraz, po rezygnacji Krzysztofa Szadziewicza, postanowiła wystartować w wyborach uzupełniających, reprezentując Komitet Wyborczy Wyborców „Myślimy Podobnie”. Wybory odbyły się w okręgu nr 1 obejmującym swym zasięgiem ulice Czarną, Piaskową i Cichą w Rzeczenicy.

Na pewno chciałabym realizować prośby z okręgu, z którego wystartowałam. Wiadomo, że wszystko opiera się o pieniądze, ale myślę, że drogą gospodarczą, wspólnymi siłami, pewne rzeczy można będzie zrobić – mówi nowa radna, Irena Bytner. Wspomina ona m.in. o potrzebie zmodernizowania amfiteatru oraz uporządkowania kwestii parkowania samochodów ciężarowych przy ulicy Czarnej. – Uważam także, że trzeba współpracować z radą, uświetniać tą naszą gminę, aby ona jeszcze bardziej błyszczała, mimo, że nie jesteśmy bogatą gminą, to uważam, że należy działać na rzecz mieszkańców i całej gminy – dodaje radna. Wybory uzupełniające odbyły się 23 kwietnia 2023 r.

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content