INWESTYCJE DROGOWE W CZŁUCHOWIE – ZOBACZ POSTĘP PRAC

16 cze, 2022 | Człuchów

Zakończyły się roboty drogowe na ulicy Bema w Człuchowie. Ruszają za to remonty ulic: Skrzetuskiego, Towarowej i Mickiewicza. Łączna wartość wszystkich tych inwestycji to ponad 13 mln zł.

Przebudowa ulicy Bema trwała od lata ubiegłego roku. Teraz wszystko jest już gotowe. – W ramach tego przedsięwzięcia inwestycyjnego została przebudowana droga wraz z uzbrojeniem sieci podziemnych. Kompleksowo przebudowana została także kanalizacja deszczowa i wodociąg. Zbudowano kanał technologiczny. Całość utwardzono nową nawierzchnią z kostki typu polbruk – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Całe to zadanie kosztowało niespełna 2 mln zł. Było ono dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotą 1,2 mln zł.

Drogowcy przenieśli się teraz w drugą część miasta. Na ulicy Towarowej i Mickiewicza, jest to dojazd do strefy przemysłowej, trwają już prace. Aktualnie budowana jest tam kanalizacja deszczowa. Po zakończeniu tych robót, w miejsce dziurawego asfaltu, ułożona będzie zupełnie nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Będzie tam też oświetlenie drogowe. Całość ma kosztować ponad 2,5 mln zł. Inwestycja jest w połowie finansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Lada moment prace ruszą także na ulicy Skrzetuskiego. To też zadanie dofinansowane ze środków rządowych. W miejscu gdzie nawierzchnię stanowią płyty drogowe, powstanie zupełnie nowy asfalt. Wcześniej drogowcy zbudują tam odwodnienie oraz kanał technologiczny, w którym w przyszłości będzie można prowadzić sieci elektryczne i telekomunikacyjne. Powstanie tam też nowe oświetlenie drogowe.

To bardzo ważne inwestycje dla mieszkańców – komentuje Tomasz Golec, radny Rady Miejskiej w Człuchowie. – Mieszkańcy bardzo oczekują inwestycji w drogi, w chodniki, dlatego, że to wpływa bezpośrednio na ich komfort zamieszkania. Ludzie chcą dojść suchą nogą do swoich posesji, dojechać czystym samochodem, po prostu żyć godnie – dodaje radny. Rozpoczęte w tym roku prace drogowe potrwają do lata przyszłego roku.

Warto dodać, że w ubiegłym roku Miasto Człuchów zainwestowało w drogi ponad 9 mln zł. 6,7 mln zł stanowiło wsparcie rządowe. Do użytku oddano kompleksowo wyremontowane ulice: Kościuszki, Racławicką, Wyszyńskiego, aleję Lawendową oraz sięgacz na ulicy Leśnej i przebudowane skrzyżowanie ulicy Wojska Polskiego i Kasztanowej.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content