INWESTYCJE DROGOWE – PIERWSZY ETAP ZAKOŃCZONY

30 maj, 2025 | Rzeczenica

W Międzyborzu wyremontowano kolejny odcinek drogowy. Tym razem chodzi o ulicę prowadzącą od świetlicy w kierunku m. Bielica. Dotychczasowa droga brukowa została utwardzona kostką betonową.

O modernizację drogi wnioskowali sami mieszkańcy. Wcześniej w tej miejscowości zbudowano na nowo ulicę od świetlicy w kierunku zakładu Wild. Teraz zdecydowano o remoncie kolejnego odcinka, tym razem od świetlicy w kierunku miejscowości Bielica. – Jest to fragment 300 metrowy. Nowa nawierzchnia nie tylko poprawiła komfort przejazdu, ale też ułatwia dojazd do posesji – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica. Trakt w Międzyborzu był jednym z dwóch, zaplanowanych do przebudowy na ten rok. Kolejny modernizowany, to jedna z ulic w Gwieździnie. Jej remont zakończy się lada moment. Oprócz dróg w Międzyborzu i Gwieździnie, Gmina Rzeczenica w ramach tego samego zadania wyremontuje też podobne odcinki w Rzeczenicy i Olszanowie. Łącz koszt budowy wszystkich czterech ulic to 3,6 mln złotych. Samorząd z własnego budżetu dołoży do tych inwestycji zaledwie 100 tysięcy złotych. 3,5 miliona stanowi bowiem otrzymane wcześniej dofinansowanie rządowe.

 

 

fot. Dariusz Kępa (serwissamorzadowy.eu) zdjęcie ilustracyjne
Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł