INWESTYCJE DROGOWE NA FINISZU

5 lis, 2021 | Człuchów

Najpóźniej do końca listopada potrwa budowa czterech ulic miejskich w Człuchowie. Prace związane z tymi inwestycjami dobiegają już końca. Zadania drogowe to w tym roku największe człuchowskie inwestycje.

Pierwszą z nich jest budowa Alei Lawendowej. Tam stan prac jest najbardziej zaawansowany – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

– Cała droga została już zbudowana. Do wykonania pozostało jeszcze tylko oznakowanie pionowe i poziome oraz montaż separatora wód deszczowych przy ulicy Kamiennej – dodaje Kowalczyk.

Drogę utwardzono kostką betonową. Wcześniej był to trakt gruntowy. Ponadto powstały tam także obustronne chodniki oraz ścieżka rowerowa. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad 3,7 mln złotych, z czego 3 mln to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Aleja Lawendowa będzie gotowa najpóźniej pod koniec tego miesiąca.

Kolejną inwestycją drogową jest przebudowa ulic: Racławickiej, Kościuszki i Wyszyńskiego. Łącznie to 1,5 kilometra dróg. Wszystkie trzy ulice zostaną utwardzone asfaltem. Powstaną tam też chodniki, ścieżki rowerowe i wyniesione skrzyżowania spowalniające ruch. To zadanie również ma być gotowe do końca listopada. Jego koszt to 3,4 mln zł. 2,5 mln to także dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ostatnią wciąż realizowaną inwestycją drogową jest budowa ulicy Bema. To zadanie z kolei ma być gotowe z końcem kwietnia przyszłego roku. Zakres prac obejmuje kompleksową przebudowę drogi. Powstanie tam także kanalizacja deszczowa. Przy okazji przebudowana zostanie istniejąca tam sieć wodociągowa. Ta inwestycja ma kosztować 2 miliony złotych. 1,2 mln to również dofinansowanie z budżetu państwa.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content