INWESTYCJE BUDOWLANE W CZŁUCHOWIE – ZOBACZ POSTĘP PRAC

24 sie, 2022 | Człuchów

Ponad 16 milionów złotych kosztować będą realizowane obecnie w Człuchowie inwestycje budowlane. Oprócz budowy dróg na liście zdań jest także modernizacja stadionu miejskiego oraz budowa kolumbarium. Jak zapewniają władze miasta, wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Największą realizowaną obecnie inwestycją jest budowa ulicy Skrzetuskiego. To zadanie ma kosztować prawie 9 milionów złotych. – Aktualnie trwa tam budowa kanalizacji deszczowej. Rozpoczęto też prace drogowe związane z montażem krawężników drogowych – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Prace budowlane trwają także na ulicy Towarowej. Tam wykonana jest już kanalizacja deszczowa. Przebudowano też wodociąg. Obecnie robotnicy rozpoczęli układanie nawierzchni z kostki betonowej.

Trzeci realizowanym obecnie zadaniem jest budowa kolumbarium na Cmentarzu Komunalnym. Będzie to pierwszy taki obiekt w mieście. Gotowa jest już cała konstrukcja budowli. Niebawem rozpocznie się montaż dachu i elewacji. Później zagospodarowane zostanie otoczenie.

Na placu budowy Stadionu Miejskiego gotowa jest już betonowa podbudowa części lekkoatletycznej. Warto przypomnieć, że inwestycja polega na rozbudowie istniejącego stadionu piłkarskiego o sekcję lekkoatletyczną. Tym samym, wokół płyty boiska powstaną profesjonalne bieżnie i skocznie. Możliwe będzie tam także rozgrywanie zawodów w pchnięciu kulą, czy rzucie oszczepem. Układanie tartanu powinno rozpocząć się za kilka dni.

Wszystkie cztery zadania mają kosztować łącznie ponad 16 milionów złotych. Trzy z nich są dofinansowane ze środków rządowych. Jedynie budowa kolumbarium jest finansowana w całości z budżetu miasta. To zadanie ma być gotowe pod koniec przyszłego miesiąca. Na przełomie listopada i grudnia zakończą się także prace na ulicy Towarowej i na Stadionie Miejskim. Ulica Skrzetuskiego ma być oddana do użytku w kwietniu przyszłego roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Budowa ulicy Towarowej w Człuchowie

Budowa ulicy Skrzetuskiego w Człuchowie

Modernizacja stadionu w Człuchowie

Budowa kolumbarium w Człuchowie

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content