INTERAKTYWNA WYSTAWA „KĄTEM OKA” JUŻ W CZŁUCHOWSKIM MUZEUM

12 mar, 2023 | Człuchów

Czy istnieje studnia bez dna?, czy piłka może lewitować?, czy woda w kranie może płynąć znikąd? – odpowiedzi na to i inne pytania można znaleźć na najnowszej wystawie edukacyjnej, przygotowanej przez Muzeum Regionalne w Człuchowie. „Kątem oka” to interaktywna galeria eksponatów, dzięki którym można przyjrzeć się z bliska wielu zagadnieniom ze świata nauki.

– Poznajemy tajniki ludzkiego wzroku, neurologii, poznajemy także bliżej zjawiska fizyczne. Można zobaczyć także bardzo duży kran zawieszony w powietrzu, kalejdoskop XXL, studnię nieskończoności i wiele innych ciekawych stanowisk – mówi Ilona Dziewiałtowska – Gintowt, p.o. dyrektora Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

Wystawa jest adresowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. – Myślę, że już od siedmiu, ośmiu lat, dzieciaczki mogą się tutaj dobrze bawić, a im starsze, tym więcej mogą się nauczyć, bo to już materiał przerabiany pewnie w szkole, czyli fizyka i biologia – dodaje Dziewiałtowska – Gintowt.

Kolekcję tych niezwykłych, naukowych eksponatów, można będzie oglądać do 20 kwietnia. Można to robić zarówno indywidualnie, jak i w grupach zorganizowanych. Zapisy i rezerwacje dla szkół, przyjmowane są w sekretariacie muzeum – tel. 59 822 44 03.   

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Interaktywna wystawa edukacyjna „Kątem Oka”

Interaktywna wystawa edukacyjna „Kątem Oka”

Interaktywna wystawa edukacyjna „Kątem Oka”

Interaktywna wystawa edukacyjna „Kątem Oka”

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content