Ciekawostki o dawnym Sępólnie Krajeńskim zostaną zaprezentowane w grze miejskiej przygotowywanej przez miejscowe Centrum Kultury i Sztuki. Wydarzenie odbędzie się 11 listopada. To jeden z punktów obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Sępoleńskie oczywistości nieodkryte – bo taki tytuł nosi ta gra miejska, poprowadzą uczestników zabawy ulicami Sępólna Krajeńskiego. „Do udziału w grze zgłosili się mieszkańcy z całego powiatu sępoleńskiego. Są to osoby w różnym wieku – młodzież, dorośli i dzieci wraz z opiekunami”- mówi Katarzyna Falkowska, koordynator gry miejskiej.

Uczestnicy zabawy o godzinie 11.00 wyruszą na trasę sprzed kościoła parafialnego. Każdy z zawodników będzie musiał odnaleźć poszczególne punkty w mieście i wykonać tam określone zadania. To zabawa o charakterze edukacyjnym, prezentująca w sposób ciekawy historię Sępólna Krajeńskiego. Po odnalezieniu wszystkich punktów i wykonaniu wszystkich zadań, zawodnicy wrócą na metę. Tam trafią wprost na historyczny raut w restauracji Polonia. Projekt jest realizowany we współpracy z Fundacją Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowiatorium”.

fot. serwissamorzadowy.eu