HERBY NA PINACH I SZPILKACH – WYSTAWA PIOTRA FURTAKA

22 mar, 2017 | Człuchów

Prawie 1500 herbów miast i regionów, na pinach i szpilkach, będzie można zobaczyć już niebawem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. 30 marca zostanie tam otwarta wystawa zbiorów Piotra Furtaka, człuchowskiego dziennikarza i kolekcjonera.

Herbowe piny i szpilki to znaczki, które najczęściej w klapach marynarek noszą samorządowcy lub  działacze społeczni. W ten sposób osoby te identyfikują się z miastem lub regionem z którego pochodzą. „Zbieranie takich przedmiotów rozpocząłem kilka lat temu, zupełnie przez przypadek” – mówi Piotr Furtak, właściciel kolekcji. „W Lęborku otrzymałem pierwszy taki pin. Potem podczas wizyty w Damnicy, wręczono mi na pamiątkę kolejny… i wtedy pojawił się pomysł, że można to kolekcjonować” – dodaje.

Dzisiaj zbiór człuchowianina jest jednym z największych w regionie. W kolekcji znajdują się herby większości miast,  gmin, powiatów i województw. Otwarcie wystawy zbiorów Piotra Furtaka odbędzie się 30 marca (czwartek) o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. Słowo wstępne wygłosi znany człuchowski heraldyk – Tadeusz Matwiejewicz. 

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content