HALA SPORTOWA I DOM KULTURY W RYCHNOWACH ?

7 gru, 2016 | Gmina Wiejska Człuchów

Wielce prawdopodobne, że już w przyszłym roku rozpocznie się budowa hali sportowej, a w potem także Domu Kultury w Rychnowach w Gminie Człuchów. Samorząd przedstawił swoje plany i rozpoczął prace formalne. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, obiekt sportowy może być już gotowy za trzy lata.

Hala powstanie na zapleczu istniejącej szkoły. „Grunt pod jej budowę został pozyskany od Lasów Państwowych. Teraz trwa opracowywanie dokumentacji pozwalającej na aplikowanie o środki zewnętrzne” – wyjaśnia Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów. Obecnie mieszkańcy miejscowości Rychnowy i całej tej części gminy, nie mają hali sportowej. Istniejąca przy szkole sala gimnastyczna jest zbyt mała.

Przy hali, za jakiś czas ma powstać także Dom Kultury. Obecnie Gmina Człuchów wcale nie ma takiego obiektu. W tym przypadku jednak na razie nie mówi się o terminach. Priorytetem ze względu na koszty, jest budowa w pierwszej kolejności, obiektu sportowego.

Budowa hali będzie kosztowała około 5 milionów złotych. Znaczna część tej kwoty ma być pozyskana ze źródeł zewnętrznych. „Sprzyja temu dobra atmosfera wokół spraw sportu i kultury w gminie. Obecnie mamy dobre wyniki wśród gimnazjalistów oraz młodych ludzi uprawiających sport wyczynowo. To zostało zauważone w Gdańsku i jest dla nas atutem w staraniach o te środki” – tłumaczy Adam Marciniak, Wójt Gminy Człuchów. Jak dodaje, gmina od lat prowadzi Program Rozwoju Sportu. Zakłada on wychowanie młodzieży, naukę współpracy, systematyczności i dokładności poprzez sport. Samorząd ma na swoim terenie już dwie hale: w Polnicy i w Wierzchowie Dworcu. Obiekt w Rychnowach byłby trzecim profesjonalnym obiektem sportowym.   

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content