GRATULACJE DLA CZŁUCHOWSKICH MISTRZÓW POLSKI

11 sty, 2024 | Człuchów

Martyna Cukierska, Martyna Kosiarkiewicz, Judyta Wiatr i Julia Kowalczyk to świeżo upieczone Mistrzynie Polski. Dziewczęta zdobyły złote medale w sztafecie kobiet na Mistrzostwach Polski w ergometrach kajakowych. Wszystkie one są uczennicami człuchowskiej szkoły sportowej. Reprezentują klub MKS Polstyr Człuchów.

Młode kajakarki zdobyły złote medale na zawodach, które odbyły się w minioną sobotę (6.01) w Poznaniu. Oprócz sukcesu sztafety kobiet, srebro indywidualnie na dystansie 500 metrów wywalczyła Martyna Cukierska. W kategorii młodzików Przemysław Wielewski, również uczeń człuchowskiej szkoły zajął 6 miejsce. Młodzi sportowcy regularnie startują także w Mistrzostwach Polski Smoczych Łodzi. W kategorii juniorów w mikstach na ostatnich zawodach wywalczyli Mistrzostwo Polski. Trenerem młodzieży jest Łukasz Imianowski. W środę młodzi sportowcy spotkali się z Burmistrzem Człuchowa Ryszardem Szybajłą. Z rąk włodarza miasta otrzymali listy gratulacyjne oraz upominki rzeczowe.