W GMINIE CZŁUCHÓW BĘDĄ NOWE LAMPY

27 cze, 2017 | Gmina Wiejska Człuchów

30 nowych punktów świetlnych pojawi się do końca tego roku w Gminie Człuchów. Samorząd rozstrzygnął już przetarg na budowę i podłączenie nowych latarni. Będą to lampy energooszczędne w których zastosowano technologię LED.

Nowe latarnie pojawią się w miejscowościach: Chrząstowo, Nieżywięć, Piaskowo, Polnica i Sieroczyn. „Montujemy je na wniosek mieszkańców, radnych i sołtysów” – mówi Arkadiusz Kubalewski Sekretarz Gminy Człuchów. „Nasza gmina rozwija się, powstają nowe budynki, a nawet całe osiedla. W ślad za tym uzupełniamy sieć oświetleniową” – dodaje sekretarz.

To zadanie ma kosztować 226 tysięcy złotych i jest w całości finansowane z budżetu gminy. Samorząd co roku przeznacza określoną pulę środków na budowę nowych punktów świetlnych. Nie wyklucza się, że pod koniec tego roku, uda się wygospodarować środki na budowę kilku kolejnych latarni.

Niezależnie od tego, w Gminie Człuchów realizowany jest też program wymiany starych i nieefektywnych opraw oświetleniowych na nowe, energooszczędne. Ten projekt jest realizowany we współpracy z Miastem Człuchów. Na terenie gminy ma być wymienionych 909 opraw. To z kolei zadanie jest dofinansowane w 80 procentach przez Unię Europejską.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content