GMINA CZŁUCHÓW WSPOMAGA POSZKODOWANYCH W NAWAŁNICY

18 sie, 2017 | Gmina Wiejska Człuchów

Ciasta, konserwy, cukier, plandeki, chemia gospodarcza i inne artykuły pierwszej potrzeby zorganizowali urzędnicy oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Człuchów. Wszystkie produkty i towary zostały zawiezione do Rytla i Lotynia. Stanowią one pomoc dla poszkodowanych w ubiegłotygodniowej nawałnicy.

„Panie zorganizowały się spontanicznie. Zebraliśmy całego busa różnego rodzaju towarów ” – mówi Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów. Wszystko trafiło do najbardziej poszkodowanych. „Przywiozłyśmy bardzo dużo drożdżówek, żywność w słoikach, papier toaletowy i plandeki” – mówią panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

To nie koniec pomocy. Sztab kryzysowy w Rytlu poprosił wczoraj o gotowe ciepłe posiłki dla wolontariuszy i osób pracujących przy usuwaniu skutków nawałnicy. Mieszkańcy Gminy Człuchów zdeklarowali się, że przynajmniej przez trzy kolejne dni, gotowe obiady będą dowozić na miejsce. Jak zapewnia gmina – pomoc będzie niesiona nadal. Urząd czeka na informacje od sztabów w poszkodowanych sołectwach o najpilniejszych potrzebach.

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content