GŁOSOWANIE NAD BUDŻETEM OBYWATELSKIM JUŻ W NIEDZIELĘ

10 paź, 2018 | Człuchów

Mieszkańcy Człuchowa do urn pójdą już w najbliższą niedzielę (14.10). Nie będą to jeszcze wybory samorządowe lecz głosowanie nad budżetem obywatelskim. Lokal wyborczy czynny będzie w godzinach: 8.00 – 18.00.

Każdy głosujący będzie mógł wybrać jedną z ośmiu propozycji zgłoszonych i zatwierdzonych do budżetu obywatelskiego. Aby oddać głos, trzeba będzie przyjść w niedzielę w godzinach pomiędzy 8.00 a 18.00 do Urzędu Miejskiego w Człuchowie, pobrać kartę do głosowania, zakreślić na niej wybraną przez siebie propozycję i wrzucić kartę do urny. Procedura jest podobna jak przy referendach. Urząd Miejski będzie jednym w mieście lokalem w którym można oddać swój głos. Uprawionymi do głosowania są dorośli mieszkańcy Człuchowa.

W tym roku na realizację budżetu obywatelskiego zapisano 150 tysięcy złotych. „Do realizacji wybrane zostaną trzy najwyżej ocenione zadania” – mówi Maria Pazda, Sekretarz Miasta. Wyniki zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Każdy mieszkaniec biorący udział w niedzielnym głosowaniu nad budżetem obywatelskim, będzie miał szansę wygrania atrakcyjnej nagrody niespodzianki. Osoby zainteresowane udziałem w zabawie, podczas pobierania karty do głosowania, będą mogły dobrowolnie wypełnić krótką deklarację i złożyć ją w osobnej urnie. Nagrody spośród wszystkich złożonych deklaracji, zostaną rozlosowane po zakończeniu głosowania.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content