FORUM WYDAWNICTW REGIONALNYCH

24 lis, 2022 | Człuchów

Kilkadziesiąt tytułów książek wydanych w ostatnich latach w Człuchowie i regionie, można było obejrzeć podczas Forum Wydawnictw Regionalnych. Wydarzenie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Człuchowie. Z zasobami książkowymi mogli zapoznać się między innymi bibliotekarze.

Forum Wydawnictw Regionalnych organizowane było w Człuchowie po raz pierwszy. Była to okazja nie tylko do spotkania się z autorami, wydawcami, bibliotekarzami i księgarzami, ale przede wszystkim do zapoznania się z regionalnymi nowościami wydawniczymi.

– Wydaje się, że literatura regionalna, to może coś gorszego, ale nie do końca tak jest. Mimo tego, że jest ona tworzona w małych miejscowościach i przez twórców miejscowych, to jednak chcemy dotrzeć z nią do szerszego grona czytelników i polecamy tę literaturę – mówi Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Wśród szczególnie polecanych wydawnictw są przede wszystkim te, wydawane przez Urząd Miejski w Człuchowie. Ostatnim bestsellerem jest książka „Człuchów wygrzebany z makulatury” autorstwa nieżyjącego już dziennikarza i pasjonata lokalnej historii, Grzegorza Janowczyka. Oparta na archiwalnych materiałach prasowych opisuje ona Ziemię Człuchowską i jej mieszkańców w powojennej Polsce.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content