Już w najbliższą sobotę (22.06) w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych. To wydarzenie organizowane jest już po raz drugi. W tym roku na sępoleńskiej scenie zaprezentują się między innymi reprezentanci Lubrańca, Bysławia i Kwidzyna. Nie zabraknie też gospodarzy, czyli Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sępólna Krajeńskiego.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 200 artystów. To nie tylko instrumentaliści, ale także mażoretki uświetniające większość występów paradnych orkiestr dętych.

„Imprezie przyświeca idea propagowania twórczości artystycznej i integracji środowiska muzyków orkiestr dętych wraz z zespołami tanecznymi” – mówi Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. „Tych, którzy  byli z nami w ubiegłym roku nie musimy przekonywać o walorach artystycznych i estetycznych tego wydarzenia. Pozostałych zachęcamy do uczestnictwa. Muzyka na żywo, oryginalne choreografie i mnóstwo dobrej zabawy – czeka na Państwa” – dodaje Pick.

Koncerty festiwalowe będzie można oglądać w sobotę od godziny 18.00 w amfiteatrze na plaży. Całość poprzedzi ceremonia otwarcia plaży. Rozpocznie się ona o godzinie 17.00. Wstęp na oba te wydarzenia jest bezpłatny.

grafika: CKiS w Sępólnie Krajeńskim