FERIE ZIMOWE W CZŁUCHOWIE

15 sty, 2017 | Człuchów

Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Regionalne, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 – to miejskie instytucje organizujące w tym roku akcję „Ferie 2017” w Człuchowie. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Na większość z nich nie trzeba się zapisywać.

Największą ofertę ma Miejski Dom Kultury. Tam opieka organizowana będzie codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00-12.00. Wśród proponowanych zajęć są między innymi warsztaty modelarskie i hafciarskie. Będą też gry i zabawy teatralne. Czynna będzie także pracownia wokalna, plastyczna i taneczna. „Na większość zajęć nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść i przyłączyć się do zabawy” – zapewnia Miłosz Gawroński, instruktor muzyki w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie. Wyjątkiem jest pracownia taneczna i wokalna, w której ze względu na duże zainteresowanie i ograniczoną ilość miejsc, zapisy są wymagane. Zajęcia są otwarte dla wszystkich dzieci. Mogą na nie przychodzić również uczniowie spoza Człuchowa. Chodzi szczególnie o tych, którzy przyjadą tutaj na zimowy wypoczynek.  

Równie bogatą ofertę ma Muzeum Regionalne. Tam zajęcia tematyczne będą się odbywały w poniedziałki, środy i piątki w godzinach: 13.00.15.00 oraz we wtorki i czwartki w godzinach: 11.00-13.00. Zajęcia u siebie oferuje też Miejska Biblioteka Publiczna. Będą one organizowane od poniedziałku do piątku w godzinach: 11.00-15.00. Szkoła Podstawowa przy ul. Średniej zaprasza codzienne w godzinach: 7.00-16.00, a Gimnazjum przy ul. Szkolnej w godzinach 9.00-13.00.

 

 

 

Szczegółowe harmonogramy do pobrania ze strony Urzędu Miejskiego w Człuchowie:

MIEJSKI DOM KULTURY W CZŁUCHOWIE

MUZEUM REGIONALNE W CZŁUCHOWIE

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZŁUCHOWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W CZŁUCHOWIE

GIMNAZJUM NR 1 W CZŁUCHOWIE

 

W roku 2017 ferie zimowe rozpoczynają się najszybciej w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Odbywają się one z terminie od 16 do 29 stycznia. W terminie: 23 stycznia – 5 lutego ferie rozpoczynają dzieci z województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Od 30 stycznia do 12 lutego wypoczynek zimowy trwać będzie w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Od 13 do 26 lutego, jako ostatni, ferie będą mieli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

 

fot: www.serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content